IMG 3061W dniu 6 maja 2017 (sobota) o godzinie 15.00 na stadionie miejskim w Nasielsku odbył się już po raz  czwarty Bieg z okazji  III Rocznicy Kanonizacji i XII Rocznicy Śmierci Jana Pawła II pn. „Biegniemy ze Świętym”. Tegoroczna impreza biegowa powiązana była z obchodami Dni Nasielska a jej organizatorem tak jak we wcześniejszych latach był Młodzieżowy Klub Sportowy MKS VICTORIA NASIELSK. Patronat objęli Urząd Miejski w Nasielsku oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim. Przy pięknej pogodzie uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Nasielska Pan Bogdan Ruszkowski oraz Starosta Nowodworski Pani Magdalena Biernacka. Wsparcia duchowego oraz błogosławieństwa udzielił biegaczom ksiądz z Parafii Św. Wojciecha Piotr Wilkowski. Po części oficjalnej organizatorzy przedstawili i przypomnieli najważniejsze punkty regulaminu oraz trasy biegu, po czym wszyscy uczestnicy po wystrzale z pistoletu startowego mogli wyruszyć w trasę. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 km, oraz 6 km Nordic Walking. Łącznie do pokonania mieli dwie pętle ze startem i metą na stadionie.

Podsumowując - w tegorocznym biegu wystartowało w sumie 105 zawodników i zawodniczek, którym przyszło rywalizować w różnych kategoriach wiekowych. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę. Na mecie na wszystkich uczestników biegu czekały pamiątkowe medale, wspaniała Nasielska publiczność , uśmiechnięci organizatorzy, pyszne owoce oraz możliwość skorzystania z usług zaproszonych na ten dzień masażystów. Łączna suma nagród opiewała na kwotę ponad 6000 zł. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się jeszcze w większym gronie.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII BIEGOWYCH:

KATEGORIA OPEN PANOWIE:

1. SŁAWOMIR PTAK (33:08)
  2. DARIUSZ WIECZOREK (34:20)
  3. SYLWESTER KUŚMIERZ (36:22)

KATEGORIA OPEN PANIE:

1. LIDIA PAWLAK (46:38)
  2. NATALIA FILIPCZAK (49:10)
  3. SYLWIA WOJEWÓDZKA (51:18)

NAJLEPSZY NASIELSZCZAK

1. ADAM ZALEWSKI

NAJLEPSZA NASIELSZCZANKA

1. JAGODA FILIPCZAK

NAJLEPSZY/A  ZAWODNIK +20

1. Agnieszka Kulesza
  2. Tomasz Budniak

NAJLEPSZY/A  ZAWODNIK +30

1. Izabela Wasilewska
  2. Kamil Werner

NAJLEPSZY/A  ZAWODNIK +40

1. Agnieszka Ogórek
  2. Marek Maluchnik

NAJLEPSZY/A  ZAWODNIK +50

1. Małgorzata Szadura
  2. Krzysztof Kociszewski

Szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii można uzyskać na stronie www.projektigrzyska.pl

Klub MKS VICTORIA Nasielsk ma zaszczyt serdecznie podziękować sponsorom IV Nasielskiego Biegu ze Świętym. Bieg ten od początku  realizowany był społecznie i nie miałby szansy się odbyć, gdyby nie wsparcie ze strony sponsorów. Dzięki Państwa pomocy sprostaliśmy wszystkim kosztom organizacyjnym, przygotowaliśmy 150 medali, zapewniliśmy elektroniczny pomiar czasu, zwycięzcy otrzymali puchary, atrakcyjne  nagrody rzeczowe oraz wodę. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe koszulki, oraz delektowali się pysznymi owocami. Po biegu każdy z uczestników mógł skorzystać z darmowego masażu ciała a całą imprezę  poprowadził znany dziennikarz telewizyjny Pan Wojciech Zawioła.

Mamy nadzieję, że spełniliśmy Państwa oczekiwania i liczymy na współpracę w piątej edycji biegu, na którą już dzisiaj zapraszamy!!!!

W tym dniu oprócz biegaczy uwagę przykuła zbiórka charytatywna na rzecz niepełnosprawnej Nikoli Krupińskiej. Wśród darczyńców, którzy zakupili cegiełki rozlosowane zostały nagrody od znanych sportowców a mianowicie: rękawice bokserskie z autografami Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka i Krzysztofa "Główki" Głowackiego, koszulka piłkarskiej reprezentacji Belgii, koszulka reprezentacyjna z autografem Piotra Małachowskiego - dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego w rzucie dyskiem, dwie koszulki reprezentacyjne Michała Jureckiego - reprezentanta Polski w Piłce Ręcznej, koszulka sędziowska z Mistrzostw Europy we Francji 2016 w której sędziował nasielszczak Paweł Sokolnicki. Informujemy również że na aukcji na allegro trwa jeszcze licytacja oryginalnej koszulki FC Barcelona, oraz koszulki Nikolića z meczu Legii Warszawa w Lidze  Mistrzów z autografami piłkarzy Legii Warszawa. Zapraszamy do licytacji i wsparcia tej szczytnej inicjatywy

Dziękujemy patronom głównym: Urzędowi Miejskiemu w Nasielsku w osobie Pana Burmistrza Nasielska Bogdan Ruszkowskiego, Starostwu Powiatowemu w osobie Pani Starosty Magdaleny Biernackiej, Proboszczowi Parafii św. Wojciecha w Nasielsku – ks. Tadeuszowi Pepłońskiemu, Panu Wojciechowi Zawiole, oraz wszystkim sponsorom: Państwu Arkowi i Annie Osińskim wł. Firmy ARNI TRANS, Panu Markowi Bazylewskiemu wł. Firmy BAZBRUK, Pani Krystynie Sobczyńskiej wł. firmy TANI DOM , Panu Marcinowi Chrustowskiemu wł. Firmy Berta Cosmetics&Gravomach, Pani Marzenie Gronowskiej Prezes NBM Nasielsk, Panu Leszkowi Kaczyńskiemu wł. Firmy KABA  Brukarstwo, Panu Ireneuszowi Góreckiemu Prezesowi Banku Spółdzielczego w Nasielsku, Panu Krzysztofowi Gogolewskiemu wł. Firmy Sanibud, Panu Bogusławowi Hermanowskiemu wł. Firmy ZBUDUJĘ DOM, Panu Andrzejowi Sawickiemu i Witoldowi Estkowskiemu wł. firmy Guliwer-Kartoflisko, Hotel Warszawianka, Panu Piotrowi Zadrożnemu wł. Firmy LOGISERVICE, Panu Krzysztofowi Piątkowskiemu wł. firmy Emilex, Panu Stanisławowi Borowskiemu wł. Firmy STAN-BUD, Panu Markowi Tycowi i pracownikom NOK Nasielsk,  Panu Jackowi Białoruckiemu wł. Cukierni PTYŚ, Sekretarzowi Nasielska Panu Markowi Maluchnikowi, panu Arturowi Szulkowskiemu, Pani Renacie Włodarskiej, Kierownikowi Wydziału Administracji i Nadzoru UM w Nasielsku – Panu Krzysztofowi Millerowi, Pani Marii Michalczyk dyrektor SPZOZ Nasielsk, Panu Dariuszowi Leszczyńskiemu komendantowi komisariatu w Nasielsku, Komendzie Powiatowej w Nowym Dworze Mazowieckim,  Pani Magdalenie Rutkowskiej  dyrektor ZGKiM Nasielsk , Panu Wojciechowi Lewandowskiemu, strażakom z OSP Jackowo i OSP Nasielsk,  wolontariuszom z Zespołu Szkół Zawodowych w Nasielsku, i  wszystkim tym, którzy w tym dniu dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników biegu.

Ze sportowym pozdrowieniem

Prezes MKS Victoria Paweł Wroński