IMG 4447W dniach 6-7 maja odbyły się tegoroczne Dnia Naszego Miasta. Impreza rozpoczęła się na Stadionie Miejskim, gdzie mieszkańcy uczestniczyli w "Biegu ze Świętym". Na scenie zaś zaprezentowali się laureaci przeglądu "O złotą nutkę", Wiejska Spec Kapela z Cieksyna, Roberto Zucaro, Boogie Boys. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół LemON. Sobotnia impreza to wydarzenie zrzeszające zarówno najmłodszych mieszkańców Nasielska  jak i tych w starszym wieku.

Niedzielne uroczystości to połączenie Jarmarku św. Wojciecha z akcją promującą zdrowy tryb życia. Zdrowa Majówka to bezpłatne badania i porady specjalistów. Miejscem badań była Przychodnia w Nasielsku, zaś na terenie parkowym za kościołem odbywał się piknik zdrowotny. Jarmark był swoistą lekcją historii, tej nasielskiej. Stąd obecność rekonstruktorów, wielu stoisk z rękodziełem, produktami żywnościowymi. Uroczystoś uświetniły również występy artystyczne i atrakcje dla całych rodzin. "Wisienką na torcie" niedzielnej uroczystości był koncert chóru Lira i orkiestry dętej z Jońca w kościele w Nasielsku. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc przy organizacji oraz przybyłym mieszkańcom i gościom za wspólną zabawę. Poniżej zamieszczamy fotorelację z obu dni uroczystości.